Безпечна засмага: поради спеціаліста

20.06.2018

Знайомтеся, це професор Енцо Берардеска з інституту дерматології Сан-Галлікано, що у Римі. Він, як ніхто інший, знається на УФ-випромінюванні та фотостарінні шкіри. Ось, що він радить:

Професоре Берардеска, чому так важливо захищатися від впливу сонячних променів?

Довготривале перебування на сонці без захисту є основною причиною як старіння шкіри, так і можливого виникнення шкірних новоутворень. Шкода сонячної засмаги носить накопичувальний характер і проявляється поступово, через 40-50 років, в залежності від кількості сонячних ванн, що ми приймаємо протягом життя. Тому дуже важливо захищати свою шкіру правильно підібраними сонцезахисними засобами.

Як часто необхідно наносити сонцезахисні засоби?

Відразу після нанесення сонцезахисного фільтра на шкіру починається процес зменшення його ефективності. Тому, щоб забезпечити зазначену на упаковці ступінь захисту фільтра, сонцезахисний засіб необхідно наносити через кожні 2-3 години.

Як вибрати крем для засмаги, що найбільше відповідає моєму типу шкіри?

Люди зі світлою шкірою найбільш чутливі до сонячного випромінювання, тому вони повинні користуватися засобами з найвищим фактором захисту. Ніжна шкіра дітей також потребує максимального захисту.


Водостійкий сонцезахисний крем з аргановою олією та вітаміном Е. Високий ступінь захисту — SPF 30 та 50 (захищає шкіру від фотостаріння, запобігає появі пігментних плям, сприяє рівномірній засмазі).

У яких випадках слід обирати захист SPF 50+?

Захист SPF 50+ необхідний дітям, особам з дуже світлою шкірою і рудим або світлим волоссям. Також високий ступінь захисту потрібно застосовувати в місцях з підвищеною сонячною радіацією (тропічні країни, високогірні місцевості тощо) незалежно від типу шкіри.

Що потрібно робити у разі появи опіків або почервоніння в результаті перебування на сонці?

Насамперед потрібно уникати подальшого перебування на сонці (навіть, якщо ви користуєтеся захисними засобами), нанести на шкіру заспокійливий або зволожуючий крем, а в особливо серйозних випадках — звернутися до лікаря, який порекомендує протизапальні креми на основі кортизону. Уникайте нанесення антигістамінних кремів у зв’язку з великою ймовірністю виникнення алергічних реакцій.


Сонцезахисне молочко-спрей для тіла з екстрактом безсмертника для всієї родини, SPF 20. Молочко для тіла після засмаги з екстрактом безсмертника та ромашки (освіжає шкіру, знімає втому після тривалого перебування на сонці, допомагає закріпити засмагу).

Які зони найбільш вразливі та схильні до опіків?

Найперше це обличчя, зона декольте та плечі. Також є ризик опіків незахищеної кремом тильної частини ступень: крім того, що ця зона і так є чутливою, тривалий вплив на неї сонячних променів часто залишається непоміченим.

Чи втрачає з часом сонцезахисний засіб свою ефективність?

Після першого відкриття флакона чи пляшечки сонцезахисний засіб потрібно використати до закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. У будь-якому разі його слід зберігати у сухому прохолодному місці. Не залишайте засоби із SPF в автомобілі або приміщеннях з підвищеною вологістю, що піддаються впливу високих температур (сауна, душ тощо).

Безсмертник, ромашка, календула… — рослини, які ми цінуємо за лікувальні властивості. Зверніть увагу на експертний крем для тіла «Calendula» (10% екстракту у формулі!). Це справжній рятівник, що заспокоїть шкіру після довгого перебування на свіжому повітрі, пом’якшить дискомфорт, викликаний сонцем та вітром.

Обирайте засоби для безпечної засмаги та отримуйте насолоду від відпочинку!

Теги: поради
Коментарі